Gimnazjum w Grzegorzewie

Get Adobe Flash player

Konkurs językowy w Grzymiszewie rozstrzygnięty!

   W czwartek, 1 grudnia 2016, w zaprzyjaźnionym Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Grzymiszewie (powiat Turek) odbył się VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „BEE” GOOD AT ENGLISH  i Języka Niemieckiego IN DEUTSCH GUT SEIN.

Nasze gimnazjum w konkursie językowym reprezentowali:

Język angielski: Weronika Litwin - kl. III a, Hubert Czupryński - kl. III a, Klaudiusz Kaźmierczak - kl. III c
Język niemiecki: Michał Bagiński - kl. IIIa, Mateusz Pietrzak – kl. III a, Jakub Stegenta – kl. III a
   Konkursy, organizowane w Grzymiszewie, od lat cieszą się dużym zainteresowaniem nastolatków, którzy chcą sprawdzić swoją językową wiedzę. Tak było i tym razem. Do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści z sześciu szkół:  Słodkowa, Przykony, Turku, Brudzewa, Grzegorzewa, no i oczywiście z Grzymiszewa. Jedna grupa nastolatków rozwiązywała test z języka angielskiego, druga z niemieckiego. Ponadto oceniano również plakaty, przygotowane przez uczniów.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Konkurs indywidualny:

JĘZYK ANGIELSKI:
I miejsce - Jakub Klimt - Gimnazjum w Grzymiszewie
II miejsce - Julia Dembowska - Gimnazjum w Grzymiszewie
III miejsce - Gabriela Małecka - Gimnazjum nr 2 w Turku

 

JĘZYK NIEMIECKI:
I miejsce - Jakub Cidyło - Gimnazjum w Grzymiszewie
II miejsce - Mateusz Pietrzak - Gimnazjum w Grzegorzewie
III miejsce - Jakub Stegenta - Gimnazjum w Grzegorzewie
Należy dodać, że czwarte miejsce w konkursie języka niemieckiego zajął Michał Bagiński.

 

   W etapie drużynowym,  czyli w konkursie na plakat "Światowy Dzień AIDS" w kategorii języka angielskiego zwyciężyło Gimnazjum w Przykonie, a w kategorii języka niemieckiego Gimnazjum nr 2 w Turku. Nagrodą specjalną uhonorowano Nikodema Kołodziejczaka, ucznia klasy III a naszego gimnazjum.
   Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali nasze gimnazjum dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom składamy serdeczne gratulacje.

Konkursu wiedzy religijnej dla uczniów gimnazjum
pt. „Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę” – Jan Paweł II Papież Rodzin

   7 czerwca 2016 r. uczennica naszego gimnazjum Justyna Glapiak uczestniczyła w etapie diecezjalnym konkursu wiedzy religijnej, który odbył się we Włocławku.
    Konkurs przeprowadzony był w formie pisemnej. Uczestniczyło w nim 92 uczniów ze szkół gimnazjalnych naszej diecezji (z trzech województw: kujawsko – pomorskiego, wielkopolskiego i łódzkiego).
   Wśród pięciu laureatów konkursu znalazła się Justyna, która zajęła III miejsce. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i tablety z dostępem do Internetu.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

   6 maja Szymon Chmielowiec (II a), Bartek Materla (I b) i Kuba Materla  (I b) wzięli udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju brało udział 8 drużyn reprezentujących gminy powiatu kolskiego.

Eliminacje składały się z następujących konkurencji:
1. Test składający się z 25 pytań.
2. Test – skrzyżowania.
3. Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.
4. Jazda rowerem po torze składającym się z 9 przeszkód.

   Nasza drużyna w ogólnej klasyfikacji zajęła  I miejsce i będzie reprezentować powiat kolski w finale wojewódzkim turnieju, który odbędzie się 12 maja br. we Wrześni.


Konkurs „Salamandra” – etap okręgowy

   6 lutego w Budzisławiu Kościelnym odbył się etap okręgowy konkursu przyrodniczego „Salamandra” pt. „Rośliny i zwierzęta polskich gór”. W konkursie brali udział uczniowie  powiatów: kolskiego, konińskiego, tureckiego i słupeckiego. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie kl. Ib: Emil Banasiak, Jakub Materla, Bartłomiej Materla.
   Gimnazjaliści uzyskali wyróżnienie. Emil Banasiak i Jakub Materla z taką samą ilością punktów zajęli 5 miejsce, a Bartłomiej Materla miejsce 7.


Wojewódzki Konkurs Biologiczny – etap rejonowy

   17 stycznia 2015 r. odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. W etapie rejonowym brało udział 37 uczniów z powiatów: kolskiego, konińskiego, słupeckiego i tureckiego. Czworo uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Wśród nich jest uczennica naszego gimnazjum  Aleksandra Oparcik.
   Ola uzyskała najlepszy wynik spośród wszystkich uczniów biorących udział w etapie rejonowym. Uczennica będzie brała udział w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w marcu.


Konkurs „Salamandra” – etap okręgowy

   10 stycznia 2015 r. odbył się etap okręgowy konkursu przyrodniczego „Salamandra”. Temat konkursu brzmiał: „Parki narodowe w Polsce”. Gimnazjum nasze reprezentowali następujący uczniowie:
– Aleksandra Oparcik - klasa III b
– Kacper Danielski -  klasa II a
– Julia Sanigórska - klasa II a
– Nina Jóźwiak - klasa II a
– Maja Andrzejczak - klasa II a

   Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą. Wszyscy znaleźli się w pierwszej dziesiątce w okręgu, ale zdobyta liczba punktów nie wystarczyła im aby zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.


Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

   W dniu 9 stycznia 2015 roku w jednym z gimnazjów konińskich odbył się etap rejonowy Konkursu. Gimnazjum w Grzegorzewie reprezentowało dwoje uczniów: Aleksandra Oparcik  z klasy III b i Kamil Strzeliński – II c. Pomimo tego że udział w konkursie wymagał wielu umiejętności językowych na poziomie rozszerzonym oraz szczegółowej wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, nasi uczniowie odnieśli sukces. Na 50 możliwych punktów Kamil  uzyskał 22, a Ola – 42,50 i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Konkurs przyrodniczy „Salamandra”

W dniu 18 stycznia 2014 roku odbył się we Władysławowie etap okręgowy Konkursu przyrodniczego
„Salamandra” pt. Skrzydlaci mieszkańcy naszych lasów.

Nasze gimnazjum było reprezentowane przez następujących uczniów:
1.    Justyna Mituta – klasa I b
2.    Wiktoria Mielcarek – klasa I b
3.    Kacper Danielski – klasa I a
4.    Szymon Czerczak – klasa II c

Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Kacper Danielski zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego,
który odbędzie się w Poznaniu 1 marca 2014 roku.

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

   14 grudnia 2013 r. w Brzeźnie odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Z naszego gimnazjum wzięły w nim udział trzy uczennice klas trzecich:

Klaudia Jaroszewska

Katarzyna Szczęsna

Klaudia Werowska

Uzyskały około 50% możliwych do zdobycia punktów. Gratulujemy!

   Uczennice musiały najpierw w etapie szkolnym zdobyć przynajmniej 74% punktów. Poradziły sobie świetnie. Rozpoczęły się dalsze przygotowania, czyli czytanie lektur, ich analiza i interpretacja, dyskusje, oceny, tworzenie własnych tekstów. Choć nie dostały się do kolejnego etapu konkursu, ich wysiłek nie poszedł na marne. Nowa wiedza i umiejętności na pewno zaowocują na egzaminie gimnazjalnym, czego im serdecznie życzymy.