Gimnazjum w Grzegorzewie

Get Adobe Flash player

Szkolny konkurs recytatorski już za nami!

   29 listopada uczniowie gimnazjum podczas Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Trzeba marzyć” zmagali się z poezją Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty i Edwarda Stachury. Konkurs miał na celu  propagowanie piękna poezji polskiej, kształtowanie umiejętności interpretacji utworu oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień gimnazjalistów.
   Do konkursu przystąpiło 19 gimnazjalistów: Weronika Andrzejczak (Ic), Emil Banasiak (IIb), Szymon Chmielowiec (IIIa), Julia Gębka (Ic), Martyna Grabowska (IIIc), Mateusz Grabowski (IIIa), Amelia Jaroszewska (IIc), Łukasz Jurczyk (IIb), Ania Kwiatkowska (Ia), Wiktor Kurdek (IIa), Sandra Leszcz (IIb), Wiktoria Lipiec (IIb), Bartek Materla (IIb), Kuba Materla (IIb), Darek Okupski (IIIa), Mateusz Pietrzak (IIIa), Kuba Stegenta (IIIa), Ola Ziółkowska (Ia), Marcel Żurawik (Ic).
Zwycięzcą został Szymon Chmielowiec. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Darek Okupski i Łukasz Jurczyk.

Gratulujemy!

XV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego

   W dniu 18 listopada 2016 odbył się w naszym gimnazjum szkolny etap XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.
   W konkursie wzięło udział siedmioro uczniów z klasy III a:  Michał Bagiński, Paulina Lewandowska, Weronika Litwin, Dariusz Okupski, Jakub Stegenta, Mateusz Pietrzak i Dominik Urbaniak. Wszyscy uczniowie wykazali się dobrą znajomością języka niemieckiego. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się osoby, które w etapie szkolnym otrzymały minimum 75 % poprawnych odpowiedzi:
1. Weronika Litwin – 85%
2. Michał Bagiński – 82%
3. Mateusz Pietrzak – 80%
4. Jakub Stegenta – 77%
   Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a laureatom gratulujemy przejścia do etapu rejonowego, który odbędzie się 4 stycznia 2017 r.
Trzymamy za was kciuki!

KONKURS „ZŁOTA ŻABA”

   16 listopada w naszej szkole odbył się I etap konkursu Fundacji Edukacji Społecznej EKOS „Złota Żaba”. Przystąpiło do niego siedmioro uczniów z klas trzecich: Michał Bagiński, Martyna Grabowska, Justyna Glapiak, Darek Okupski, Mateusz Pietrzak, Julek Szymczak i Dominik Urbaniak. Do następnego etapu zakwalifikował się Mateusz, zdobywając 78% możliwych do uzyskania punktów. Bardzo się cieszymy i trzymamy kciuki, by się powiodło podczas drugiego etapu w Swarzędzu. 

Szkolny Konkurs Recytatorski „Poezja Skamandrytów”

   Znamy już wyniki odbywającego się w ubiegłym tygodniu konkursu recytatorskiego poświęconego twórczości Skamandrytów. Pierwsze miejsce zajął Szymon Chmielowiec z klasy II a, drugie miejsce – Julian Szymczak z tej samej klasy, zaś trzecie Wiktor Kurdek z klasy I c. Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszystkim uczestnikom należą się gratulacje.

Konkurs wiedzy religijnej „Przyszłość  ludzkości idzie przez rodzinę”

   7 kwietnia 2016 r.  uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w etapie dekanalnym konkursu wiedzy religijnej „Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę”. Sześcioro uczniów rozwiązywało test z wiedzy religijnej.
   Do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca zdobywając największą liczbę punktów.
   Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Justyna Glapiak. Uczennicy gratulujemy sukcesu  i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

   21 października 2015 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. W konkursie wzięło udział troje uczniów naszej szkoły:

Piotr Szafrański III a
Julia Kubsik III c
Martyna Wąsik III b

Uczestnikom konkursu dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursu.

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

   5 listopada 2015 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wzięło w nim udział dwoje uczniów:
Justna Glapiak IIa
Dariusz Okupski IIa
   Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą, jednak nie zakwalifikowali się do kolejnego etapu.
 
Wojewódzki Konkurs Geograficzny
 
    22 października 2015r.odbył się etap szkolny Wojwwódzkiego Konkursu Geograficznego. Wzięło w nim udział dwóch uczniów z klasy IIa: Weronika Litwin i Michał Bagiński. Aby przejść do nastepnego etapu, należało uzyskać minimum 37 punktów. Nie udało się im przekroczyć tej granicy, ale Weronika uzyskała bardzo dużo bo aż 32 punkty.

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

   9 października 2015 r. odbył się w naszej szkole I etap Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. W etapie wzięło udział sześcioro uczniów:
- Justyna Mituta kl. III b
- Natalia Stachowicz kl. III b
- Wiktoria Mielcarek kl. III b
- Weronika Litwin kl. II a
- Justyna Glapiak kl. II a
- Michał Bagiński kl. II a
   Nasi gimnazjaliści bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursowymi i do etapu rejonowego zakwalifikowało się pięcioro uczniów:
1. Weronika Litwin
2. Justyna Mituta
3. Natalia Stachowicz
4. Michał Bagiński
5. Wiktoria Mielcarek

Etap rejonowy odbędzie się 27 listopada 2015 r.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech rozstrzygnięty !

   Dnia 20 maja 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech, który obejmował wiedzę geograficzną, historyczną, zagadnienia z dziedziny kultury i nauki, a także z życia codziennego w kraju naszych sąsiadów.
   W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas I, II i III naszego gimnazjum. I miejsce zajęła  Aleksandra Oparcik z klasy III b uzyskując 50 punktów na 54 punkty możliwe do zdobycia, II miejsce zajęła Justyna Mituta z klasy II b uzyskując 48 punktów, a III miejsce  Piotr Misiak z klasy III c, który uzyskał 41 punktów. Laureaci otrzymali celujące oceny cząstkowe z języka niemieckiego, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy!!
   Pozostali uczestnicy konkursu to: Natalia Stachowicz, Szymon Kaczorowski, Michał Bagiński, Marta Misiak, Klaudia Cicha,  Szymon Czerczak, Wiktoria Mielcarek, Piotr Szafrański, Dariusz Okupski, Szymon Żurawik, Justyna Izychard, Kinga Andrzejczak, Aleksandra Kacperska, Jakub Stegenta, Paulina Lewandowska, Julian Szymczak, Paulina Pietrzak, Mateusz Pietrzak, Martyna Wąsik, Dominika Zasadzińska, Teresa Sierocka, Natalia Majkowska, Dominik Urbaniak, Jakub Zaczek, Natalia Frątczak.
   Uczestnicy, którzy uzyskali przynajmniej 50 % punktów możliwych do zdobycia zostali nagrodzeni zgodnie z PSO poprzez przyznanie 10 punktów dodatnich w ramach Punktowego Systemu Oceniania Zachowania. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Organizatorem konkursu była mgr Elżbieta Świtaj.

Turniej Wiedzy o Gospodarce.

   W dniu 9 kwietnia 2015 r. troje uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w „Turnieju Wiedzy o Gospodarce”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. St. i Wł. Grabskich w Kole we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu w ramach projektu „Chcę być przedsiębiorczy”.                         
Cele konkursu:
– popularyzowanie wiedzy ekonomicznej
– edukacja zawodowa
– rozwijanie postaw przedsiębiorczości
– integracja środowisk szkolnych.
   Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej części drużyny rozwiązywały test z zakresu funkcjonowania rynków. Druga część spotkania miała formę warsztatową prowadzoną przez przedstawicieli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.  Podczas tych warsztatów uczniowie  dowiedzieli się na czym polega praca w grupie, od czego zależy jej jakość i czy opłaca się pracować w grupie. Prowadząca warsztaty zapoznała uczniów  także z różnymi stylami komunikacji. Uczestnicy rozwiązując  ankietę dowiedzieli się jaki styl komunikacji sami reprezentują. Zostały zaprezentowane także przykłady zawodów, w których najlepiej sprawdzają się osoby o danym stylu komunikacji.

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa a opiekunowie podziękowania.

 

OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”

   Dnia 3 marca 2015 w Szkole Podstawowej w Barłogach odbył się etap gminny konkursu OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie wzięło udział 6 uczniów naszego Gimnazjum.

Wyniki etapu gminnego:
1. Marta Misiak III c
2. Szymon Czerczak III c
3. Piotr Misiak III c

Do etapu powiatowego  zakwalifikowała się Marta Misiak z klasy III c. Uczennica zdobyła 29 punktów na 30 możliwych.

Etap powiatowy konkursu odbędzie się 16 marca 2015 r., w Liceum Ogólnokształcącym w Kole.

 

OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”

   Dnia 2 marca 2015 w Gimnazjum w Grzegorzewie odbył się etap szkolny konkursu  OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie wzięło udział 7 uczniów naszego Gimnazjum.

Wyniki etapu szkolnego:
1.       Szymon Czerczak          45/45 pkt.
2.       Piotr Misiak                    43/45 pkt.
3.       Marta Misiak                  42/45 pkt.
4.       Justyna Izychard           40/45 pkt.
5.       Daria Cieślak                 38/45 pkt.
6.       Klaudia Cicha                 36/45 pkt.

Do etapu gminnego zakwalifikowało się 6 uczniów.

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

   W dniu 21 listopada 2014 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, w którym  udział wzięło pięć uczennic z klas drugich i trzecich: Wiktoria Mielcarek, Justyna Mituta, Aleksandra Oparcik, Karolina Skibińska i Natalia Stachowicz. W etapie rejonowym Konkursu, który odbędzie się 17 stycznia 2015r., Gimnazjum w Grzegorzewie będzie reprezentowała  Aleksandra Oparcik (kl. III b).

Gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w dalszej pracy.

 

Konkurs Języka Angielskiego

   W dniu 13 listopada 2014 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Opiekunkami konkursu były Pani Renata Kulig i Pani Iwona Kaniewska. W konkursie uczestniczyło pięcioro uczniów naszego gimnazjum. W etapie rejonowym Konkursu Gimnazjum w Grzegorzewie będą reprezentowali: Aleksandra Oparcik (kl. III b) oraz Kamil Strzeliński (kl. II c).

Gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w dalszej pracy.


Konkurs Geograficzny

   W dniu 7 listopada 2014 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Opiekunem konkursu była Pani Alicja Janczak.W konkursie uczestniczyła jedna uczennica naszego gimnazjum. Uzyskana ilość punktów nie wystarczyła jej na zakwalifikowanie się do etapu rejonowego.

Uczestniczce dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursu.
 

Konkurs Matematyczny

   W dniu 6 listopada 2014 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Opiekunkami konkursu były Pani Danuta Abraś i Pani Justyna Gembicka. W konkursie uczestniczyło sześciu uczniów naszego gimnazjum. Uzyskana ilość punktów nie wystarczyła uczniom na zakwalifikowanie się  do etapu rejonowego.

Uczestnikom dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursu.
 

Konkurs Przyrodniczy Salamandra

   4 listopada br. odbył się etap szkolny Konkursu Przyrodniczego Salamandra. W tym roku temat Konkursu brzmi „Parki narodowe w Polsce”. Mimo trudnej tematyki w Konkursie wzięło udział wielu uczniów i aż  pięcioro zakwalifikowało się do etapu okręgowego, tj. Maja Andrzejczak, Nina Jóźwiak, Kacper Danielski, Julia Sanigórska z klasy II a oraz Aleksandra Oparcik z kl. III b.

Kolejne zmagania konkursowe już 10 stycznia 2015 r. Życzymy sukcesów!

 

Konkurs Historyczny

   W dniu 24 października 2014 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Opiekunem konkursu był Pan Andrzej Sikorski. W konkursie uczestniczyło dziesięcioro uczniów naszego gimnazjum. Uzyskana ilość punktów nie wystarczyła uczniom na zakwalifikowanie się do etapu rejonowego.

Uczestnikom dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursu.
 

Konkurs Chemiczny

   W dniu 17 października 2014 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Opiekunem konkursu była Pani Dorota Denys. W konkursie uczestniczyło ośmioro uczniów naszego gimnazjum. Uzyskana ilość punktów nie wystarczyła jednak na zakwalifikowanie się do etapu rejonowego.

Uczestnikom dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie się  do konkursu.


Konkurs Chemiczny

   W dniu 22 listopada 2013 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Opiekunem konkursu była Pani Dorota Denys. W konkursie uczestniczyło ośmioro uczniów naszego gimnazjum. Uzyskana ilość punktów nie wystarczyła jednak na zakwalifikowanie się do etapu rejonowego. Uczestnikom dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursu.

 

Konkurs Języka Niemieckiego

   W dniu 21 listopada 2013 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Opiekunem konkursu była Pani Elżbieta Świtaj. W konkursie uczestniczyła jedna uczennica naszego gimnazjum. Uzyskana ilość punktów nie wystarczyła jej na zakwalifikowanie się  do etapu rejonowego. Uczestniczce  dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursu.

 

Konkurs Matematyczny

   W dniu 18 października 2013 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Opiekunami konkursu były Pani Danuta Abraś, Pani Alina Główczyńska, Pani Justyna Gembicka. W konkursie uczestniczyło dwunastu uczniów naszego gimnazjum. Uzyskana ilość punktów nie wystarczyła uczniom na zakwalifikowanie się  do etapu rejonowego. Uczestnikom dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursu.

 

Konkurs Historyczny

   W dniu 17 października 2013 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Opiekunem konkursu był Pan Andrzej Sikorski. W konkursie uczestniczyło dziesięcioro uczniów naszego gimnazjum. Uzyskana ilość punktów nie wystarczyła uczniom na zakwalifikowanie się do etapu rejonowego. Uczestnikom dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursu.

 

Konkurs Fizyczny

   W dniu 15 listopada 2013 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Opiekunem konkursu była Pani Justyna Gembicka. W konkursie uczestniczył jeden uczeń naszego gimnazjum. Uzyskana ilość punktów nie wystarczyła mu na zakwalifikowanie się do etapu rejonowego.
Uczestnikowi dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursu.

 

Konkurs Biologiczny

   W dniu 14 listopada 2013 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Opiekunem konkursu była Pani Aleksandra Piórkowska. W konkursie uczestniczyło sześć uczennic naszego gimnazjum. Uzyskana ilość punktów nie wystarczyła uczennicom na zakwalifikowanie się do etapu rejonowego. Uczestniczkom dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursu.

 

Konkurs Języka Polskiego

   W dniu 7 listopada 2013 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Opiekunem konkursu była Pani Anna Buczkowska. W konkursie uczestniczyły cztery uczennice naszego gimnazjum. Trzy uczennice zakwalifikowały się do etapu rejonowego. Są to:
1. Klaudia Jaroszewska
2. Katarzyna Szczęsna
3. Klaudia Werowska
Uczestniczkom dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursu.

 

Konkurs przyrodniczy „Salamandra”

   Etap szkolny konkursu przyrodniczego, który odbył się 5 listopada 2013 roku w naszej szkolne zatytułowany był „Skrzydlaci mieszkańcy naszych lasów”. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1. Kacper Danielski
2. Wiktoria Mielcarek
3. Szymon Czerczak
4. Justyna Mituta