Konkurs językowy w Grzymiszewie rozstrzygnięty!

W czwartek, 1 grudnia 2016, w zaprzyjaźnionym Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Grzymiszewie (powiat Turek) odbył się VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „BEE” GOOD AT ENGLISH  i Języka Niemieckiego IN DEUTSCH GUT SEIN.

Nasze gimnazjum w konkursie językowym reprezentowali:

Język angielski: Weronika Litwin - kl. III a, Hubert Czupryński - kl. III a, Klaudiusz Kaźmierczak - kl. III c
Język niemiecki: Michał Bagiński - kl. IIIa, Mateusz Pietrzak – kl. III a, Jakub Stegenta – kl. III a
   Konkursy, organizowane w Grzymiszewie, od lat cieszą się dużym zainteresowaniem nastolatków, którzy chcą sprawdzić swoją językową wiedzę. Tak było i tym razem. Do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści z sześciu szkół:  Słodkowa, Przykony, Turku, Brudzewa, Grzegorzewa, no i oczywiście z Grzymiszewa. Jedna grupa nastolatków rozwiązywała test z języka angielskiego, druga z niemieckiego. Ponadto oceniano również plakaty, przygotowane przez uczniów.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Konkurs indywidualny:

JĘZYK ANGIELSKI:
I miejsce - Jakub Klimt - Gimnazjum w Grzymiszewie
II miejsce - Julia Dembowska - Gimnazjum w Grzymiszewie
III miejsce - Gabriela Małecka - Gimnazjum nr 2 w Turku

JĘZYK NIEMIECKI:
I miejsce - Jakub Cidyło - Gimnazjum w Grzymiszewie
II miejsce - Mateusz Pietrzak - Gimnazjum w Grzegorzewie
III miejsce - Jakub Stegenta - Gimnazjum w Grzegorzewie
Należy dodać, że czwarte miejsce w konkursie języka niemieckiego zajął Michał Bagiński.

W etapie drużynowym,  czyli w konkursie na plakat "Światowy Dzień AIDS" w kategorii języka angielskiego zwyciężyło Gimnazjum w Przykonie, a w kategorii języka niemieckiego Gimnazjum nr 2 w Turku. Nagrodą specjalną uhonorowano Nikodema Kołodziejczaka, ucznia klasy III a naszego gimnazjum.
   Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali nasze gimnazjum dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom składamy serdeczne gratulacje.

XV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego

W dniu 18 listopada 2016 odbył się w naszym gimnazjum szkolny etap XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.
   W konkursie wzięło udział siedmioro uczniów z klasy III a:  Michał Bagiński, Paulina Lewandowska, Weronika Litwin, Dariusz Okupski, Jakub Stegenta, Mateusz Pietrzak i Dominik Urbaniak. Wszyscy uczniowie wykazali się dobrą znajomością języka niemieckiego. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się osoby, które w etapie szkolnym otrzymały minimum 75 % poprawnych odpowiedzi:
1. Weronika Litwin – 85%
2. Michał Bagiński – 82%
3. Mateusz Pietrzak – 80%
4. Jakub Stegenta – 77%
   Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a laureatom gratulujemy przejścia do etapu rejonowego, który odbędzie się 4 stycznia 2017 r.
Trzymamy za was kciuki!

Szkolny Konkurs „Co wiesz o Niemczech?”

Zapraszam do udziału w konkursie wiedzy o Niemczech. Konkurs ten pomoże Wam sprawdzić, ile tak naprawdę wiecie o kraju sąsiadów, mam też nadzieję, że zachęci Was do lepszego poznania ich zwyczajów i państwa.
• W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły
• Zgłoszenia do konkursu przyjmuje p. Elżbieta Świtaj
• Termin zgłaszania kandydatów: 04.05.2015r.
• Konkurs odbędzie się 19 maja 2015r.
• Forma konkursu:  test w języku polskim
• Nagrodzone zostaną trzy osoby, które otrzymają kolejno największą liczbę punktów.

Zwycięzcy otrzymają cząstkową ocenę celującą z języka niemieckiego.

Konkurs będzie obejmował  podstawowe informacje z następujących zagadnień:
• ogólna wiedza o kraju, np. waluta, hymn, flaga, godło, oznaczenia informacyjne;
• stolica, mieszkańcy, powierzchnia, ustrój, landy;
• największe miasta, ich zabytki i osobliwości;
• flaga i hymn;
• najbardziej znane potrawy;
• największe rzeki, jeziora,  góry, szczyty;
• sąsiadujące państwa;
• zwyczaje bożonarodzeniowe i wielkanocne;
• najważniejsze święta i imprezy organizowane w Niemczech;
• wyznania religijne i mniejszości narodowe;
• najbardziej znane postaci świata kultury (literatura, muzyka, malarstwo, film)
• system oświaty;
• najważniejsze gałęzie przemysłu;
    Wszystkie informacje potrzebne do osiągnięcia stuprocentowego wyniku wiadomości znajdziecie na następujących stronach internetowych w języku polskim:

www.tatsachen-ueber-deutschland.de/pl/
www.panstwa.com