Jak propagować turystykę rowerową w mojej okolicy?

Projek edukacyjny - klasa I b

1 czerwca 2016 r. klasa I b rozpoczęła projekt edukacyjny pt. „Jak propagować turystykę rowerową w mojej okolicy?”. Projekt rozpoczęliśmy wycieczką rowerową do Borysławic Kościelnych.

zapraszamy do galerii - kliknij

Uratować od zapomnienia – rzecz o Irenie Sendlerowej

Projekt edukacyjny - klasa III b

Uczennice klasy III b Daria Andrzejczak, Natalia Kawka, Natalia Majkowska, Justyna Mituta, Natalia Stachowicz i Natalia Szymczak w ramach realizacji projektu edukacyjnego przygotowały metodą WebQuest prezentację multimedialną poświęconej życiu i działalności Ireny Sendlerowej. Zadania projektowe uczennice klasy IIIb wykonywały od marca do maja br. pod opieką wychowawczyni - pani Marii Marko.
   Głównym celem projektu było poznanie sylwetki tej wyjątkowej, niezwykle odważnej kobiety, bohaterki XX wieku, której dokonania należy znać i pielęgnować. Irena Sendlerowa to jedna z niewielu postaci XX wieku, która za wiele niewyobrażalnych aktów odwagi powinna stać się autorytetem dla innych, zwłaszcza dla ludzi młodych, poszukujących wzorców.
   Zamieszczenie prezentacji na stronie internetowej Gimnazjum w Grzegorzewie, zgodnie z obraną metodą pracy,  dało możliwość jej poznania przez wszystkich uczniów naszej szkoły. A wiedza o życiu i działaniach Ireny Sendlerowej to wiedza obowiązkowa każdego Polaka. Praca nad projektem po raz kolejny pokazała, jak przydatny może być Internet w uczeniu się.

Projekt edukacyjny: „Jakie mamy główne zabytki architektury  w regionie?”

klasa III b

W ramach realizacji projektu edukacyjnego: „Jakie mamy główne zabytki architektury  w regionie?” odbyła się jednodniowa wycieczka rowerowa. Wzięli w niej udział uczniowie klasy IIIb. Autorami  projektu byli Gnatowski Jacek, Jabłoński Mateusz, Łukaszewski Sebastian, Nowicki Adam oraz Walkowski Konrad. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy zabytki, które znajdują się na terenie Grzegorzewa: Kościół Parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP  oraz budynek Urzędu Gminy. Następnie udaliśmy się do Borysławic Kościelnych, aby zwiedzić kościół parafialny oraz pamiątkowy obiekt - Kopiec Kościuszki. Kolejnym etapem wycieczki były ruiny zamku gotyckiego w  Borysławicach  Zamkowych. Czas naszej podróży rowerowej zajął nam 4 godziny. To był bardzo miło spędzony czas.

Opiekun projektu: Izabela Kamińska

- Projekt edukacyjny klasy II c -

„Kącik prawny dla młodzieży”

W dniu 30 maja, uczennice klasy II „c”, Andrzejczak Kinga, Dzigorzewska Natalia, Izychard Justyna Agnieszka oraz Miszczak Andżelika Natalia, na zakończenie projektu edukacyjnego przedstawiły ciekawą prezentację oraz album.
   Uczennice przygotowywały projekt z myślą o tym, aby ustrzec młodych ludzi przed skutkami łamania prawa, zapobiegania zagrożeniom i umiejętne reagowanie na nie.
    Projekt zakładał, aby nam wszystkim, uczniom, rodzicom, nauczycielom, zależało na tym, by zło i patologia, która może już się zacząć od używania przekleństw w rozmowach, niszczenia mienia dla rozrywki, aktów agresji, nie stały się powszechnie akceptowane.
   W podsumowaniu projektu uczestniczyli: opiekun projektu – Pani Magdalena Kawczyńska oraz zaproszeni goście: Pani Dyrektor Danuta Abraś, Pani Wicedyrektor Dorota Denys oraz wychowawczyni klasy II „c”, Pani Alicja Janczak.

- Projekt edukacyjny klasy II b -

Uczniowie klasy II b realizowali projekt edukacyjny „Jaki jest koszt umeblowania trzypokojowego mieszkania z kuchnia i łazienką?”. Był on realizowany  w miesiącach styczeń, luty i marzec.
   W dniu 17 marca 2014 r. na zakończenie projektu uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy, przedstawili ciekawą prezentację oraz album. W podsumowaniu projektu uczestniczyli: opiekun projektu – Pani Alina Główczyńska oraz zaproszeni goście: Pani Dyrektor Danuta Abraś, Pani pedagog Magdalena Kawczyńska oraz rodzice uczniów.